O firmie

Firma ZBORAŁA

solidny partner biznesowy

Firmę Zborała tworzą ludzie skutecznie łączący znajomość branży sprzętu biurowego oraz IT. To właśnie te cechy decydują o rynkowych sukcesach.

Dostarczamy sprzęt oraz oprogramowanie, które umożliwią Klientom efektywne oraz sprawne działanie. Naszym celem jest tworzenie nowych trendów w dziedzinie dostarczania kompleksowych usług biurowych oraz  IT.

Bogata historia
Motywuje nas do działania!

Wszystko zaczęło się w latach 30-tych XX wieku, kiedy to Nikodem Zborała, rzemieślnik prowadził warsztat zajmujący się naprawą i produkcją rowerów, naprawą maszyn do szycia, wirówek do mleka oraz wykonywaniem wszelakich usług ślusarskich.

Trudne początki

II Wojna Światowa spowodowała przerwę w prowadzeniu działalności usługowej, do której Nikodem powrócił po roku 1945, otwierając ponownie warsztat przy ul. Mickiewicza 4. Jeszcze w latach 60-tych z typowego warsztatu ślusarskiego, przebranżowił swój zakład w Mistrzowski Zakład Usługowy Maszyn Biurowych i Urządzeń Precyzyjnych, gdzie oprócz naprawy i przeróbek (z czcionek niemieckich na polskie) maszyn do pisania, sumatorów, arytmometrów tzw. kręciołków , naprawiał również kasy sklepowe. Zajmował się również naprawa maszyn do szycia, jak również przeróbką starych poniemieckich maszyn do szycia (Singerów) tzw. deptanych, na maszyny z napędem elektrycznym.

Zmiana warty

Po przejściu na emeryturę w 1981 r. pracował dalej i pomagał w firmie syna Romana przy naprawie starszych modeli maszyn do pisania i liczenia. W Nowym Tomyślu w tych latach nie było punktu naprawy maszyn do szycia. Nikodem posiadał wiedzę na ten temat, więc zajął się głownie naprawą tych maszyn. Wiedzą swa potrafił się tez dzielić z innymi, dowodem na to jest duża liczba uczniów i czeladników, których Nikodem wyuczył i przygotował do zawodu ślusarza i mechanika maszyn biurowych.

Nowe kierunki

Praca Nikodema Zborały dała podwaliny pod działająca dziś firmę jego potomków. W roku 1975 syn Roman założył swój Warsztat Naprawy Maszyn Biurowych m.in. sumatorów, elektrycznych maszyn księgujących, kalkulatorów elektronicznych. Dziś nic nie mówiące nam nazwy, ale w latach 70-tych w których komputery można było zobaczyć tylko w filmach, to właśnie te maszyny były podstawą administracji każdego zakładu pracy i instytucji.

Podwaliny dzisiejszego zakładu

Jeszcze w latach 70-tych XX wieku, Roman Zborała zetknął się z pierwszymi polskimi kserografami KS-2 i KS-4, a następnie urządzeniami kopiującymi UK-500, które w swojej zasadzie działania nie różnią się od dzisiejszych nowoczesnych kserokopiarek. Pod koniec lat 80-tych można już było sprzedawać kserokopiarki i na tej bazie powstała firma pana Romana Zborały. Dziś firma ta, choć ma siedzibę w małym mieście jest w czołówce przedstawicieli firmy Sharp w Polsce. Na tej bazie powstał drugi zakład prowadzony przez żonę pana Romana, Jadwigę o profilu poligraficznym na niespotykaną w takich małych miastach skalę.

Firma Zborała obecnie

W 2003 roku firma po 50 latach działalności przy ul. Mickiewicza zmieniła lokalizację i działa przy ul. Ogorodwej 40 w Nowym Tomyślu.

Bartosz Zborała jest trzecim pokoleniem kontunuującym misję i rozwój firmy Zborała.
Profesjonalizm, wiedza i indywidualne podejście do każdego Klienta spowodowało, że firma obsługuje aktualnie ponad 2000 firm i osób prywatnych na terenie całego kraju i ilość ta ciągle powiększa się.

Skontaktuj się z nami